آخرین اخبار

کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر پیشرو در کشور های اسلامی

معرفی کنگره

کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر پیشرو در کشورهای اسلامی که با همکاری مشترک دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا و مشارکت نهادهای اجرایی و علمی معتبر برگزار می شود به دنبال تبیین نظریه های نوین و معاصر در حوزه های معماری و شهرسازی کشورهای اسلامی و نحوه تحقق آنها در بستر خاص خود است.در واقع این کنگره تلاش دارد تا با برقراری ارتباط موثر میان نظریه های طراحی و آنچه در حوزه اجرا صورت می گیرد به چگونگی تعامل ایده و اجرا در بستری معاصر و پیشرو و متوجه به دغدغه ها و چالش های پیش روی کشورهای اسلامی در بخش های معماری و شهرسازی بپردازد.

ادامه مطلب...

کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران، معماری و شهرسازی

معرفی همایش

کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در مهندسی عمران،معماری و شهرسازی در اردیبهشت 1397 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد. در این دوره نیز همانند دوره های گذشته مفتخریم با تیمی متشکل از اساتید برجسته و فعال کشور، گامی مهم در راستای ترویج فرهنگ پژوهش و نوآوری داشته باشیم و با برنامه ریزی یک رویداد بزرگ در راستای توسعه همه جانبه کشور حرکت کنیم لذا بدینوسیله از تمامی متخصصان، کارشناسان، دانشجویان و پژوهش‌گران مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی دعوت می‌شود با شرکت در برنامه‌های متنوع این کنفرانس، در این رویداد مهم علمی مشارکت نموده و آخرین دستاورد‌های علمی، پژوهشی واجرایی خود را ارائه نمایند.

ادامه مطلب...

کنفرانس ملی تاب آوری و ایمنی ساختمانها و زیرساخت های شهری

معرفی همایش

با گسترش و توسعه شهرها، تاب آوری و ایمنی ساختمانها و زیرساخت های شهری از ارکان اصلی توسعه پایدار کشور در برابر وقوع زلزله، حریق و دیگر حوادث طبیعی و انسان ساز شده است. سرعت در احداث پروژه های عمرانی در بخش خصوصی، دولتی و زیرساخت های شهری نیاز به تبادل تجربیات را بین دست اندرکاران ساخت و ساز از جمله: اساتید دانشگاه، نگارندگان مقررات، آیین نامه ها و استانداردها، پدید آورندگان طرح های عمرانی، طراحان، پیمانکاران و بازنگری بر چگونگی نگهداری ساختمانها در مرحله بهره برداری در قالب یک نظام فنی و اجرایی پویا را افزایش داده و روز به روز ضروری تر می نماید. بر این اساس جهت تحقق تبادل تجربیات و دستآوردها، و تجزیه و تحلیل چالش های موجود در اجرای پروژه های ساختمانی و زیرساخت های شهری با همکاری و همیاری تعدادی از اساتید فرهیخته دانشگاهی و دست اندرکاران حوزه صنعت ساختمان “ کنفرانس ملی تاب آوری و ایمنی ساختمانها و زیرساخت های شهری ” جهت برگزاری در سالگرد زلزله رودبار و منجیل، ۳۰ و ۳۱ خرداد سال ۱۳۹۷طراحی گردید.  در این کنفرانس ملی دو روزه موارد ذیل به بحث و بررسی گذاشته می شود:

ادامه مطلب...

کنفرانس عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام

درباره کنفرانس

اين کنفرانس به دنبال آن است كه با گردهم آوردن صاحب نظران، انديشمندان، دانشگاهيان، سياستگذاران و مديران، سازمان هاي ذیربط و علاقه مند، و متخصصان و علاقه مندان موضوع عمران ، معماری و شهرسازی ، به تبيين مفاهيم و اهداف آن بپردازد و فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه ی یافته های پژوهشی نوین در زمینه ی مذکور باشد. اين کنفرانس فرصتي براي گردهمايي صاحبنظران، متخصصان وانديشمندان در حوزه عمران، معماری و شهرسازی است. برگزاري اين کنفرانس امكان تبادل نظر و ايجاد ارتباط علمي با دانشگاه ها و مراكز تخصصي کشور و جهان در زمينه مفاهيم مشترك و مرتبط با محورهاي کنفرانس را فراهم می سازد.

ادامه مطلب...

دومین همایش بین المللی عمران، معماری و شهر سبز پایدار

معرفی همایش

پیشرفت‌های جهانی و بومی در رشتۀ عمران بدان حد جدید و چشمگیر است که می‌طلبد گاه‌به‌گاه متخصصان و تجربه‌داران این وادی گرد هم آیند و در بستری پویا و فضایی علمی، میوه‌های فرا آمده از تجربۀ خویش را با سرشاخه‌های دانش روز پیوندی دوباره زنند. در همایش‌های علمی، پژوهشگران آموزه‌های دانش‌محور خویش را عرضه می‌کنند و صنعتگران، مهارت‌های فناورانۀ خویش را به معرض دید می‌نهند و دانش‌پژوهان، پاسخ به علاقه‌مندی‌های خود را می‌جویند.

ادامه مطلب...

مطالب بیشتر...

 1. دومین کنفرانس ملی مهندسی عمران و معماری با تاکید بر اشتغال زایی در صنعت ساختمان
 2. چهاردهمین کنفرانس ملی روز مهندسی
 3. پنجمین همایش ملی مصالح ساختمانی و فن آوری های نوین در عمران،معماری و شهرسازی
 4. پنجمین همایش و نمایشگاه سد و تونل ایران
 5. کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلانشهرها، راهکارها و چالش ها با محوریت پدافند غیر عامل و مدیریت بحران
 6. چهارمین کنفرانس ملی عمران، معماری و شهرسازی
 7. چهارمین کنفرانس بین الملی مهندسی سازه
 8. اولین کنگره ملی پژوهش های نوین در معماری و شهرسازی ایران
 9. اولین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت
 10. کنفرانس ملی عمران و معماری در مدیریت شهری قرن 21
 11. همایش ملی پژوهش های نوین در معماری با رویکرد تعامل انسان و محیط زیست
 12. کنفرانس ملی یافته های نوین در مهندسی عمران، محیط زیست و معماری
 13. چـــــــهـارمین کــــــــنفرانس بین المللـــــــــــــی مــــعماری و شــــــهرسازی پــــایدار - دبی
 14. دومین همایش ملی مسکن ایرانی
 15. کنفرانس بین المللی عمران، معماری و مدیریت شهری نوین

محل تبلیغات

 

kellar.
ayeenname.
ayeenname.
ayeenname.