آخرین اخبار

اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب

معرفی همایش

یکی از مهمترین مسائل موجود در حوزه آب کشور، بحث مدیریت منابع آب و استفاده صحیح از آن می باشد به همین دلیل برنامه ریزی صحیح برای حفظ منابع آبی هر منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از طرفی اکثر نقاط کشور از آب با کیفیت برخوردار نیستند لذا برنامه و طرحهای قابل اجرا برای بهبود کیفی آب از مسائل مهم وحائز اهمیت می باشد. به همین منظور این همایش برای اولین بار در کشور در نظر دارد که به مشکلات پیش رو در حوزه مدیریت  آب و  حفاظت از این منابع بپردازد و راهکارهای علمی و اجرایی پیشنهادی جهت بهبود فرآیندهای موجود را به بحث و بررسی بگذارد. این همایش درتاریخ ۱۹و۲۰مهرماه سال ۹۷با مشارکت فرهیختگان واساتید برجسته ، در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب...

کنفرانس بین المللی افق های نو در علوم مهندسی

معرفی همایش

نتایج حاصل از علوم مهندسی در پیشرفت تکنولوژی های نو و استفاده از آنها در جوامع بشری مستلزم مدیریت برفرآیند تولید، انتقال و توسعه این علوم میباشد. نوآوری در علوم مهندسی عامل پيشرفت کشورهای توسعه يافته در همه جهات می باشد. امروزه علوم مهندسی نقش بسزایی در بهبود فرآیند زندگی مردم ايفا می کند، لذا استفاده از نظريات و تخصص جامعه نخبگان دانشگاهي و صنعتي براي برنامه ريزي جهت تقويت چرخه صنعت و تولیدات در زمینه های مختلف علوم مهندسی و بکارگیری یافته های جدید جهت بومی سازی و بکارگیری تکنولوژه های نوین مهندسی در جهان یک نیاز اساسی می باشد. امروزه ضرورت توجه به وجود عناصر کاربردی در علوم مهندسی می تواند حتی پایه های تولید ناخالص ملی برای عرصه صادرات پایدار به کشورهای منطقه و جهان تلقی گردد لذا تقویت هرچه بیشتر تکنولوژی در علوم مهندسی و توسعه آن موجبات خودباوری مردم یک کشور را افزایش داده و آنرا به یک کشور مهم در جهان تبدیل می کند، پس حرکت به سوی توسعه وآبادانی زمانی تحقق می یابد که زیرساخت های علمی وعملی در این علوم موجود باشد.دانشگاه ها، نهادهای مرتبط با علوم مهندسی، دستگاه های اجرایی و سازمان های صنعتی ضامن ومجری ایجاد این زیرساخت ها هستند.

ادامه مطلب...

دومین همایش ملی بررسی تجارب بازآفرینی شهری در ایران (با تاکید بر تجربه سبزوار)

محورهای همایش

-        مفاهيم و ضرورت‌هاي بازآفريني شهري محلات (سکونتگاه‌هاي غيررسمي، بافت‌هاي تاريخي، بافت‌هاي فرسوده، روستاهاي الحاقي و لکه‌هاي ناکارآمد)

-        تجارب بازآفريني شهري در ايران و جهان

-        بازآفريني شهري و الگوي شهر ايراني – اسلامي

-        بازآفريني شهري و توانمندسازي اقتصادي ساکنين

-        بازآفريني شهري و توانمندسازي اجتماعي با رويکرد اجتماع‌محوري

-        بازآفريني شهري و آينده‌پژوهشي کنترل سکونتگاه‌هاي روستاشهر در پيرامون شهرها

-        بازآفريني شهري و ابعاد کالبدي – زيست‌محيطي

ادامه مطلب...

هفدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران

معرفی کنفرانس

به منظور بحث، تبادل دانش فنی و انتقال تجربیات در مباحث مربوط به علم هیدرولیک، سازه‌های هیدرولیکی و صنعت آب، انجمن هیدرولیک ایران به دنبال برگزاریی موفقیت‌ آمیز شانزده کنفرانس در سطح کشور، اینک در نظر دارد هفدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران را با همکاری گروه‌های مهندسی عمران و مهندسی آب دانشگاه شهرکرد برگزار نماید. اولویت نخست هفدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران تلاش برای به روز کردن محورهای کنفرانس می‌باشد. در این راستا، هدف اصلی ارتقاء کیفیت و کاربردی نمودن تحقیقات و نتایج آن‌هاست. ارائه آخرین دستا‌وردها در زمینه مهندسی هیدرولیک، بررسی و ارایه راهکارهای عملی برای نیازهای صنعت آب کشور، توجه به شاخص‌های توسعه پایدار و بررسی مسائل آب و محیط زیست، انتظاری است که هفدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران جهت برآورده شدن آن تلاش خواهد کرد.

ادامه مطلب...

ششمین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم جغرافیا برنامه ریزی معماری و شهرسازی تهران

معرفی کنفرانس

مقوله توسعه پايدار از جمله مباحث مهم در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی است كه بخش وسيعي از ادبيات علمي توسعه شهري و نيز سياست‌ها، برنامه‌ها و طرح‌ها را به خود معطوف ساخته است. رشد تکنولوژی و تغییرات سریع سبک زندگی، اگر چه میزان رفاه و آسودگی زندگی انسان‌ها را افزایش داده ، اما تخریب هر روزه محیط زیست را نیز به همراه داشته است. نظر به ضرورت توجه به محیط زیست برای کاهش این آسیب، توسعه پایدار را به عنوان راه‌حل مناسبی مطرح می‌کند. به همین منظور موسسه آموزش عالی مهر اروند با همکاری مرکز راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در اجرای رسالت خود اقدام به برگزاری ششمین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی نموده است.

ادامه مطلب...

مطالب بیشتر...

 1. هفتمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران
 2. دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی
 3. اولین کنفرانس ملی میکرو و نانو فناوری
 4. اولین کنفرانس کاربرد ابزار مدیریت آب و خاک (SWAT) در مدیریت منابع آب کشور
 5. چهارمین کنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری
 6. پنجمین همایش ملی الگوی معماری و شهرسازی اسلامی
 7. پنجمین کنفرانس سراسری معماری و مهندسی عمران
 8. کنفرانس ملی یافته های نوین در مهندسی عمران، محیط زیست و معماری
 9. کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در جغرافیا عمران شهرسازی و معماری و مدیریت شهری
 10. سومین کنفرانس سالانه ملی راهکارهای نوین در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی
 11. دومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای نوین در عمران، معماری، مدیریت شهری و محیط زیست
 12. پنجمین همایش ملی معماری، مرمت شهرسازی و محیط زیست پایدار
 13. سومین همایش ملی معماری و شهر پایدار
 14. دومین کنفرانس عمران، معماری و شهرسازی در افق ۱۴۰۴
 15. پنجمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی عمران

محل تبلیغات

 

kellar.
ayeenname.
ayeenname.
ayeenname.